Parametrs wmode ļauj noteikt, kā Flash fails iekļausies web-lapā. Kāpēc tas var noderēt? Lai Flash failu pārklātu ar slāņiem un citiem web-lapas HTML elementiem. Domājams, esat saskārušies ar to, ka neesat varējuši virs Flash-animācijas izvietot kādu citu web-lapas elementu, pat mainot uzklāšanas kārtību ar z-index palīdzību.
Lieta tajā, ka, ja šis parametrs nav uzstādīts tieši, tad pēc noklusējuma tam tiek piešķirta vērtība window. Šajā režīmā Flash animācija tiek novietota visa HTML virspusē, neatkarīgi no tās atrašanās vietas kodā un "uzklājuma" secības, kas noteikta ar z-index. Lai uzklātu kaut ko virs Flash, parametram wmode jāpiešķir vērtība transparent vai opaque.
- Režīms opaque (necaurspīdīgs), līdzīgs režīmam window, tikai ar to atšķirību, ka šajā režīmā iespējams noklāt Flash-animāciju ar HTML-slāņiem, izmantojot z-index.
- Režīmā transparent (caurspīdīgs) arī ir iespēja izvietot HTML slāņus virs Flash animācijas, bet papildus tam pašas animācijas fons var būt caurspīdīgs. Te jāatzīmē, ka šāds režīms var ievērojami bremzēt Flash-rullīša darbību!
Uzstādīt vērtību priekš wmode
var divos veidod. Kā atribūtu tegam embed vai object:
<object wmode="transparent" ... />
Vai ar tegu parametr:
<object> <parametr name="wmode" value="transparent" /> ... </object>
Parametra wmode aprakstu var atrast arī Adobe lapā pie Flash palīdzības sistēmas.